1. Anasayfa
 2. Ekonomi

Hepsiburada Kimin? Hepsiburada’nın Başarı Hikayesi

Hepsiburada Kimin? Hepsiburada’nın Başarı Hikayesi

20 yılı aşkın bir süredir müşterilerine hizmet vermeye devam eden ve ülkemizdeki e-ticaretin öncülerinden olan Hepsiburada kimin? Ne zaman kuruldu, sahibi ve kurucusu kimdir? İşte Hepsiburada.com’un başarı hikayesi…

1998 yılında kurulan hepsiburada.com, internet üzerinden faaliyet gösteren bir e-ticaret firmasıdır. Yönetim merkezinin İstanbul’da bulunduğu şirketin Kocaeli’nin Gebze ilçesinde 100 bin metrekare alanı bulunan bir deposu mevcuttur (bkz. Anadolu TM Aktarma Merkezi). Şu an 600 binin üzerinde ürünün satıldığı ve aylık 100 milyon insanın ziyaret ettiği bir alışveriş sitesi durumundadır.

Büyüklü küçüklü binlerce işletmeni ile çalışanı olan hepsiburada.com, birçok kargo şirketi ile anlaşarak ülkenin dört bir yanına hizmet sunmaktadır. Sitede 40 civarında kategori ile 30 milyonun üzerinde ürün çeşidi bulunmaktadır. Ülkemizdeki e-ticaretin devlerinden olan bu başarının arkasından Hepsiburada kimin, ne zaman kuruldu ve sahibi kim gibi sorular sıkça soruluyor.

Hepsiburada Kimin? Hepsiburada.com Kuruluş ve Başarı Hikayesi

hepsiburada başarı hikayesi

Hepsiburada alışveriş platformunun sahibi Doğan Holding’dir. 1998 yılında Hanzade Doğan Boyner tarafından kurulan ve internet üzerinden hizmet vermeye başlayan hepsiburada.com, 2001 yılında ülkemizin en büyük e-ticaret platformu konumuna ulaşmıştır. Hizmeti müşterilerinin ayağına getirme sloganıyla büyük ses uyandıran alışveriş sitesi, 2011-2012 ve 2013 senelerinde Türkiye’nin en beğenilen markası olmuştur.

Sadece Türkiye’de değil yakın coğrafyada da hizmet veren hepsiburada.com 17 binin üzerinde iş ortağı girişimci ve tedarikçi ile hizmet vermeye devam ediyor. Şu an aylık 100 milyondan fazla ziyaret edilen bir alışveriş sitesi haline gelen hepsiburada.com’da 25 milyondan fazla ürün çeşidi yer almaktadır. Gelişen iş hacmi ile birlikte binlerce tedarikçiye de satış kanalı imkânı açmıştır.

thumbnail
Bu Başarı Hikayesini de Beğenebilirsin
Trendyol Kimin? Trendyol’un Başarı Hikayesi

Hepsiburada Kurucusu Hanzade Doğan Boyner Kimdir?

Hanzade Doğan Boyner 1972 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Doğan Holding’in sahibi olan Aydın Doğan’ın kızıdır. İngiltere’de London School Of Economics’te üniversite öğrenimini tamamlamıştır. Hepsiburada.com’u kurarak Türkiye’de dijital dünyanın önde gelen isimlerinden biri olmuştur. Ülkemizdeki e-ticaret ve teknoloji işletmelerinin öncüsü olarak Doğan Online Grubu’nu kurdu ve grup şirketi Hepsiburada’nın EMEA’daki yan şirketleriyle en büyük online perakendeci olmasına öncülük etmiştir.

Grup Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Grup şirketleri aracılığıyla Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etmeye devam ediyor. Hanzade Doğan Boyner, daha önce Doğan Holding Başkan Yardımcısı ve Doğan Medya Grubu Başkanı olarak sektörler genelinde köklü Türk şirketlerine liderlik etme konusunda engin deneyime sahiptir. Doğan-Boyner holdinglerinin hayırseverlik faaliyetlerini yöneten Aydın Doğan Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Türkiye genelinde genç kadınların eğitiminde ekonomik ve kültürel engelleri ortadan kaldırmayı amaçlayan, ödüllü ve hükümet destekli “Baba Beni Okula Gönder” kampanyasını kurmuş ve yönetmeye devam etmektedir. Hanzade Doğan Boyner, Global İlişkiler Forumu’nun kurucu üyesi ve Başkan Yardımcısı, Dünya Gazeteler Birliği Başkan Yardımcısı ve Brookings Enstitüsü Mütevelli Heyeti üyesidir. Kendisi aynı zamanda, MBA derecesini aldığı Columbia Business School Gözetim Kurulu üyesidir.

Diğer E-Ticaret Sitelerinin Başarı Hikayeleri

Kaynaklar : Hepsiburada kimin?(tr.wikipedia.org), Hanzade Doğan Boyner Kimdir?(en.wikipedia.org)

Tepkini Göster
 • 3
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir