1. Anasayfa
 2. İlginç

Orjinal Uyuyan Güzel Masalında Kral Prensese Tecavüz Etmiştir

Orjinal Uyuyan Güzel Masalında Kral Prensese Tecavüz Etmiştir

Orjinal uyuyan güzel masalında bilinenin aksine kral prensesi öperek uyandırmamıştır. Kimsenin aklına gelmeyecek şekilde ona tecavüz etmiştir.

Peri masalı gibi bildiğimiz bu hikayede…Uyuyan güzel dünyaya geldiğinde kötülük perisi hariç herkes saraya davet edilir. Kötülük perisi bu duruma sinirlenir ve 15 yaşına geldiğinde prensesin eline bir iğne batacağını ve ebedi uykuya yatacağını söyler. Ve olay gerçekleşir. Ta ki yıllar sonra bir prens uyuyan güzele aşık olup onu öperek uyandırana kadar…

Hepimiz bu hikayeye filmlerde, dizilerde, çizgi filmlerde veya kitaplarda karşılaşmışızdır. Ancak bu masalın orijinalinde olay çok çok ama çooook farklı. Giambattista Basile adlı İtalyan yazarın “Güneş, Ay ve Talia” (1634) adlı kitabında; Rapunzel, Külkedisi, Pamuk Prenses ve Uyuyan Güzel’in ilk versiyonları da dahil olmak üzere elli farklı hikaye vardır.

Orjinal Uyuyan Güzelin Hikayesinde Kral Kaleye Girer Tecavüz Eder

Orjinal Uyuyan Güzel Masalı

Bir kalede uyuyan bir kadın ile karşılan kral, kadına tecavüz eder ve onu hamile bırakır. Bu olaydan hiçbir rahatsızlık duymayan kral sarayına döner ve yaşamına devam eder. Dokuz ay sonra uyuyan ve uyumaya devam eden prenses güzel bir erkek ve bir kız çocuk doğurur.

Bu bebeklerin bakımında ve beslenmesinde periler görev alır. Periler bebekleri süt emmesi için uyuyan güzele yaklaştırır. Bebekler o kadar çok süt emer ki zehirli kıymığı olduğu yerden çıkartırlar ve uyuyan güzel bunun üzerine uyanır.

Kral Geri Döndüğünde Uyuyan Güzel Ona Aşık Olur ve Kralın Metresi Olur

Kral uzun bir süre uyuyan güzeli unutmuştur fakat döndüğünde kadını hatırlar ve ikizlere bakar. İkisi romantik bir ilişkiye başlar fakat bir ayrıntı vardır ki, kral zaten evlidir. Uyuyan güzeli zehirleyen ve onu uyutan kötü peri ise aslında kralın karısıdır.

Kralın Karısı Bebekleri Pişirmeye ve Krala Yedirmeye Çalışır

Orjinal Uyuyan Güzel Masalı

Kralın karısı bu olaydan sonra sarayın aşçısına bebekleri öldürmesini ve pişirip krala yedirmesini emreder. Bebeklere kıyamayan aşçı onları saklar ve kuzu kesip yemek olarak sunar. Yemekten sonra kraliçe uyuyan güzeli ateşe atmalarını emreder.

Ateşe atmadan önce uyuyan güzele soyunması emreder. Giysisini çıkarttığında çığlık atan uyuyan güzeli kral duyar ve onu kurtarır. Ardından kraliçe her şeyi anlatır ve bebekleri krala yedirdiğini itiraf eder.

Kral uyuyan güzel yerine kraliçeyi ateşe atar ve daha sonra bebeklerinin ölmediğini öğrenir. Bildiğimiz hikaye ile ortak bir nokta var ki oda orjinal uyuyan güzelin hikayesi de mutlu son ile bitiyor.

Kaynak : Orjinal Uyuyan Güzelin Hikayesi

Tepkini Göster
 • 3
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 4
  _rendim
  İğrendim
 • 7
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 2
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir