1. Anasayfa
 2. İlginç

Brenda Spencer Okul Kaliamı ve Hikayesi

Brenda Spencer Okul Kaliamı ve Hikayesi

Babasıyla birlikte yaşayan 16 yaşındaki Brenda Spencer bir sabah kalktı, babasına kötü hissettiğini, okula gidemeyeceğini söyledi. Babası evde kalmasına izin verdi fakat Brenda’nın aklındaki katliam planını kimse tahmin edemezdi…

29 Ocak 1979 günüydü, anne ve babası boşanmış olan Brenda sabah evde kalmak istedi ve babasını işe yolcu etti. Yaşadıkları ev ise Cleveland İlkokulunun tam karşısındaydı.

Saat 08:30 gösteriyordu ve öğrenciler okula girmek için sıra oluşturmuşlardı. Brenda bir süre boyunca öğrencileri izledi ve babasının kendisine hediye ettiği silah ile öğrencilerin üzerine ateş etmeye başladı.

Ateş seslerinin duyulmasıyla ortalık biranda karıştı, öğretmenler ve veliler çocukları içeriye almaya çalıştılar. İnsanlar mermilerin nereden geldiğini anlayamadı ve olayın sonunda 9 kişi yaralı kurtulurken, okulun müdürü ve bir veli hayatını kaybetti.

Daha sonra Brenda, pencereleri kapattı ve babasının dolabındaki içkilerden içmeye başladı. Bu sırada bir gazeteci katili bulmak için evleri geziyordu ve Brenda’ya ateş edeni görüp görmediğini sordu. Brenda ise bu soruya “Evet” olarak cevap verip gazeteciye bir adres verdi.

Gazeteci adrese bakıp “Ama bu adres sizin adresiniz” diye cevap verdi. Brenda’nın cevabı ise “Peki sen ne sanıyordun?” şeklinde oldu.

thumbnail
Önerilen Yazı
Asılarak İdam Edilen Fil Mary ve Hikayesi

Bir süre sonra eve gelen polisler Brenda’yı tutukladı ve 16 yaşında olmasına rağmen yetişkin gibi yargılayıp 25 yıl hapis cezasını çarptırıldı.

Brenda Spencer Neden Bu Olaya Kalkıştı?

Brenda’ya bu olayı neden yaptığı sorulduğunda ise; “Pazartesi günlerini sevmiyorum, biraz renk katmak istedim.” şeklinde cevap verdi.

Brenda Spencer 2

Olay sırasında Brenda’nın sarhoş olmadığı, olaydan sonra içki aldığı ortaya çıktı. Psikolojisi oldukça bozuk olan Brenda olaydan sonra intihara kalkıştı fakat başarılı olamadı.

Olayın Asıl Nedeni İse…

Brenda tam 30 yıl sonra şu açıklamayı yaptı; “Babam tarafından defalarca cinsel tacize uğradım. Artık ölmek istiyordum. Evimizde tek koltuk vardı ve babamla birlikte yatıyorduk.

Yılbaşında babamdan bir radyo almasını istedim, o ise bana bir silah hediye etti. Sanırım kendimi öldürmemi istiyor diye düşündüm. Eğer okulun bahçesine ateş edersem polislerde gelip beni vurur diye düşündüm.”

2004 yılında hapishaneden çıkması beklenen Brenda’nın cezası 2021 yılına kadar uzatıldı. 40 yıldır hapishanede olan Brenda şunları söylüyor; “Her okul saldırısında olayın tüm sorumlusu benmişim gibi hissediyorum. Bu düşünceyi onların kafasına sokan ya bensem? Bu durum beni çok üzüyor…”

Tepkini Göster
 • 1
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 1
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir