1. Anasayfa
 2. İlginç

Hindistan’da İlginç Bir Gelenek – Köpekle Evlenen Kadın

Hindistan’da İlginç Bir Gelenek – Köpekle Evlenen Kadın

Bir köpekle evlenen kadının köyündeki insanlar bu ritüeli yıllardır sürdürüyor. 18 yaşındaki Mangli Munda isimli bir kadın 2014 yılında evlendi fakat kocası onu terk eder başkalarına gider diye çok korkuyordu. Çünkü kocası bir köpek 😂.

İlginç geleneklerin merkezi olan Hindistan’da gün geçmiyor ki daha ilginç bir olayla karşılaşmayalım. Bu yazımızdaki geleneğe ait görüntüler 2014 yılına ait. Üzerinde lanet ve büyü olduğu düşünülen genç bir kız, Sheru isimli bir köpekle evlendiriliyor.

Köpekle Evlenen Kadın Başlarda Çok Endişeliydi

İlk başlarda endişeli olup kabullenmekte zorlanan Mangli daha sonra köyündeki öncülerle konuşmasından sonra ikna olmuş durumda.

köpekle evlenen kadın

Köyünde yaşayan alimlerin inanışına göre Mangli isimli kızın üzerinde büyü olduğu ve bu büyünün yalnızca bir köpekle evlendiğinde kalkacağı düşünülüyor.

Olağan dışı bir gelenek olduğunu bilen Mangli isimli kadın şöyle belirtiyor;

“Ben bir köpekle evleniyorum çünkü köyümdeki insanlar üzerimdeki büyünün evlenince köpeğe geçeceğini düşünüyor. Bu düğünden sonra evleneceğim adam bu sayede daha uzun bir ömre sahip olacak.”

“Köylülerimin belirttiği üzere köyümdeki bir çok kız bu geleneği daha önce sürdürmüş ve üzerlerindeki kötü büyüler bertaraf edilmiş. Şu anda çok mutlu bir hayat içerisindeler.”

Kızın babası ise daha önce bir çok kızın bu şekilde evlendiği ve şimdi hiç bir problemleri olmadığını belirtiyor.

Düğün sırasında hiç bir masraftan kaçınmayan baba, damadı için özel şoförlük bile yapıyor. Daha sonra bütün köy geleneksel Hindu töreni ile çifti evlendiriyor.

Düğün sonrasında bütün misafirler lanetin kalktığına ikna oluyor ve yasal olmayan yollar ile köpekle evlenen kadın Mangli yeni kocasını bekliyor.

Taze damat köpeğe gelince, oda ailenin evinde evcil hayvan olarak yerini alıyor.

Tepkini Göster
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 2
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir