1. Anasayfa
 2. Ekonomi

Pegasus Online Check-In Ücretli mi?

Pegasus Online Check-In Ücretli mi?

Pegasus hava yollarında online check-in ücretli mi? Check-in işlem ücreti var mı? Ücretsiz check-in nasıl yapılır? Pegasus koltuk seçimi ücreti ne kadar?

Check-in işlemleri uçuşunuz öncesi zaman tasarrufu sağlamakta. Hava alanlarında bilet yazdırma işlemleri, koltuk seçimi, yemek seçimi, bagaj seçimi vs. işlemlerinizi hızlı bir şekilde ilerletmenizi sağlıyor.

Herkesten önce koltuk seçimi imkanı sağlayan online check-in işlemleri, genelde çoğu hava yolu şirketinde uçuşunuza 1 yada 2 gün kala ücretsiz olarak yapılabiliyor. Pegasus’ta ise durum biraz daha farklı;

Online Check-in Ücretsiz, Koltuk Seçimi Ücretli

Pegasus hava yollarında uçuş öncesi yapılan koltuk seçimi için işlem ücreti alınıyor. Yani uçakta özellikle bir koltuk seçmek istiyorsanız (cam kenarı, ön taraflar, kanat tarafı veya çıkışa yakın olan kısımlar vs.), ücret ödemek durumundasınız.

Fakat bana yer fark etmez, ben sadece hava alanında vakit kaybetmek istemiyorum, bir gün öncesinden check-in işlemimi yapayım yeter diyorsanız ücret ödemeden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ücretsiz Online Check-in Koltuklar Rastgele Veriliyor

Online check-in işleminde koltuğunuz rastgele veriliyor. Daha önce koltuk seçimi yapan kişilerin koltukları haricinde size rastgele bir koltuk belirleniyor.

Ek olarak belirtelim aynı PNR numarasına sahip biletlerin koltukları, rastgele seçim durumunda olsa dahi genellikle yan yana veriliyor. Yani eşinizle, arkadaşınızla veya ailenizle seyahat edecekseniz biletleri aynı anda satın almanız tavsiye edilir. Bu durumda rastgele koltuk verilse dahi koltuklar yan yana oluyor.

Pegasus’un Sık Sorulan Sorular Bölümünde Check-in Kuralı Şöyle Tanımlanıyor;

“Satın alınacak tüm biletlerden, biletleme esnasında Rezervasyon (PNR) Numarasındaki her bir yolcu ve her bir uçuş segmenti için yapılacak seyahatlerde iç hatlarda 15 TRY, KKTC uçuşlarında KKTC varışlı uçuşlar için 2 ABD Doları ve KKTC kalkışlı uçuşlar için 2 Avro, dış hatlarda 10 USD (veya karşılığı mahalli para birimi) dan başlayan check-in bedeli tahsil edilir.

Bu bedel, ülkeler ve uçuş yapılacak hatlar bazında değişiklik gösterir. Aynı uçuş numarası ile gerçekleşen transit uçuşlar için tek check-in bedeli, farklı uçuş numaraları ile gerçekleşen bağlantılı uçuşlarda, her bir uçuş numarası için ayrı ayrı check–in bedeli uygulanır.”

Pegasus Check-in İşlemi Nasıl Yapılır

Yapmanız gerek aşağıdaki adrese gidip soyadınızı ve PNR kodunuzu yazıp ilerlemek. https://www.flypgs.com/check-in Not : PNR kodunuzu bileti satın aldığınız aşamada girilen mail adresinizin gelen kutusuna bakarak veya 0888 228 1212 nolu müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Yukarıda açıkladığımız durumlar güncel durum olamayabilir ve ilerleyen aşamada değişiklik gösterebilir. Güncel durumların takibi için Pegasus Sık Sorulan Sorular bölümüne bakınız : https://www.flypgs.com/faydali-bilgiler/diger-bilgiler/sikca-sorulan-sorular/check-in

Tepkini Göster
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir