1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Koronavirüs Haritası Canlı Olarak İzleyebileceğiniz 10 Website

Koronavirüs Haritası Canlı Olarak İzleyebileceğiniz 10 Website

Koronavirüs Haritası Türkiye ve Dünyada Canlı Olarak İzle. Dünya Koronavirüs Haritası, Türkiyede Koronavirüs Haritası Güncel İl İl Takip Et

Koronavirüs haritası canlı olarak yayınlayan güncel siteler üzerinde il il harita ile vaka sayısı, ölü sayısı ve iyileşen sayısını takip edebilirsiniz.

Bakan Fahrettin Koca’nın paylaştığı Türkiye’deki koronavirüs salgınına ait yoğun bakım hasta sayısı, iyileşen hasta sayısı, son dakika haberler, bugün kaç vaka tespit edildi, bilim kurulunun aldığı kararlar gibi günlük verilerde bu sitelerden bazılarına yansımaktadır.

Koronavirüs salgını büyük bir hızla hayatımıza girdi ve aynı hızla yayılmaya devam ediyor. Birçok kişinin merak ettiği şey ise başta Türkiye olmak üzere ülkelerdeki toplam ölüm, vaka ve iyileşme sayıları oluyor.

Sizler için salgına ait son durumu gösteren corona virüs haritası üzerinde takip edebileceğiniz belli başlı siteleri derledik.

Tasarımını beğendiğiniz site üzerinden vaka sayısı kaça yükseldi, nisan Türkiye koronavirüs haritası canlı durumu, ölü sayısı ve vaka sayısı gibi birçok bilgiye ulaşabileceksiniz.

1- Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Covid-19 Haritası

Cumhurbaşkanlığı Dönüşüm Ofisi Covid-19 Haritası

Salgının son durumunu Türkiye canlı koronavirüs haritası ve Dünya corona virüs haritası üzerinden ve resmi kaynaklardan takip etme imkanımız mevcut. Sağlık Bakanlığı ve Bakan Fahrettin Koca’nın duyurduğu en güncel veriler aşağıda bağlantısı verilen siteden güncel olarak yayınlamakta ve kamuoyunu aydınlatmaktadır. Basit bir görünümle her ülkenin toplam konulmuş tanı, iyileşen hasta ve ölüm sayısı yayınlanmaktadır.

Dijital dönüşüm ofisi canlı haritaya ulaşmak için Buraya Tıklayın.

2- Mynet Koronavirüs Haritası Canlı İzle

Mynet Koronavirüs Haritası

Mynet ana sayfasından da kolaylıkla ulaşılabilir halde olan, her ülkenin virüs vaka sayılarına ulaşabileceğiniz, güncel Türkiye korona virüs ve Dünya korona virüs haritası bu sitede mevcuttur.

Ülkeler üzerindeki kırmızı dairelerin büyüklüğü ölüm oranlarıyla doğru orantılı şekilde gösterilmektedir. Ayrıca haritanın altında, Koronavirüs salgını hakkında son dakika gelişmeleri, Bakan Fahrettin Koca tabloyu yayınladı ölü sayısı kaç, Türkiye’de vaka sayısı kaç, koronavirüs belirtileri neler, yoğun bakım hastası gibi birçok soruların cevapları, Fahrettin Koca’nın paylaştığı veriler ve bilgilendirici yazılarda (örn : filyasyon nedir) bulunmaktadır.

Mynet koronavirüs haritasına ulaşmak için Buraya Tıklayın.

3- CNN Türk Covid-19 Yayılım Haritası

CNN Türk Koronavirüs Haritası

Koronavirüs salgınındaki son durumu ülke bazında takip edebileceğiniz bir harita, Türkiye’nin en büyük haber kanallarından birisi olan CNN Türk internet sitesinde de yer almaktadır.

CNN Türk haritasında üstte tanıtılan iki haritadan farklı olarak uygulanan toplam test sayısı ve vaka sayılarının tarihe göre dağılım grafikleri de yer almaktadır. Bakan Fahrettin Koca tabloyu yayınladığı zaman, veriler anlık olarak haritaya yansımaktadır.

CNN Türk koronavirüs haritasına ulaşmak için Buraya Tıklayın.

4- Marmara Üniversitesi Koronavirüsün Küresel Haritası

Marmara Üniversitesi Covid-19 Haritası

Koronavirüs salgınına üniversiteler de kayıtsız kalmadı. Marmara Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan harita canlı olarak yayınlanmaktadır.

Harita aslında üniversitenin hazırlamış olduğu “Koronavirüs Hakkında Akademik Bilgi Kaynakları” bölümünün bir parçası. Hastalığa ait tedavi el kitabından yayın evlerinin koronavirüs hakkında ücretsiz paylaştığı materyallere kadar birçok bilgi mevcut.

Hastalıkla ilgili detaylı akademik bilgi almak isteyenler bu siteden rahatlıkla faydalanabilirler.

Marmara Üniversitesi koronavirüs haritasına ulaşmak için Buraya Tıklayın.

5- Windy.App Koronavirüs Haritası Canlı İzle

windy app korona virüs haritası

Windy.App sitesi üzerinden sade bir görünüm ile canlı olarak vaka sayılarını görüntüleyebilirsiniz. Sitede aynı zamanda yorumlar bölümüde bulunuyor.

Windy.app CoronaVirus Live Map ulaşmak için Buraya Tıklayın

6- Johns Hopkins Üniversitesi Canlı Corona Haritası

johns hopkins üniversitesi korona haritası

Çoğu websitenin kaynak olarak kullandığı John Hopkins Üniversitesi resmi websitesi üzerinden corona virüs vaka sayısını ve kaç kişi hayatını kaybetti görüntülemek için Buraya Tıklayın

7- NCovid-19 Live Map

17 yaşındaki Avi Schiffmann adlı lise öğrencisinin koronavirüs hakkındaki bilgi kirliliğini önlemek adına yaptığı firma kısa ismi ncovid olan website üzerinden güncel bilgileri görüntülemek için Buraya Tıklayın

8- Track Corona Live Map Koronavirüs Haritası Canlı İzle

Tasarımı oldukça güzel olan Track Corona Live Map ile Dünya üzerindeki koronavirüs vakalarını film izler gibi takip etmek için Buraya Tıklayın.

9- Anadolu Ajansı Koronavirüs Haritası

Koronavirüs Haritası Canlı Olarak takip et

Şimdilik sadece ingilizce versiyonu bulunan koronavirüs haritasını Anadolu Ajansı üzerinden takip etmek için Buraya Tıklayın. Anadolu Ajansı üzerinden aynı zamanda yayın akışı, topla iyileşen sayısı, sokağa çıkma yasağı genelgesi gibi birçok bilgiye de ulaşabilirsiniz.

10- App Developer Here Koronavirüs Haritası

Koronavirüs Haritası Canlı İzle

Sade ve anlaşılır bir tasarımı sahip bu harita ile Türkiye ve yurt dışında bulunan Amerika, Birleşik Krallık, İtalya, İspanya gibi ülkelerin koronavirüs vaka sayısı takip etmek ve toplam iyileşen sayısını görmek için Buraya Tıklayın.

Not : Bu Haritaların Takibini Evde Yapın, Yani Kısaca Evde Kalın Türkiye 🙂

Koronavirüs tedavisi ile alakalı yazımızı okumak için : Kara Mürver Özütü Nedir? Koronavirüs Tedavisinde Etkili midir?

Tepkini Göster
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir