1. Anasayfa
 2. Ekonomi

Avrasya Tüneli Ödemesi ve Anlaşmalı Bankalar

Avrasya Tüneli Ödemesi ve Anlaşmalı Bankalar

Avrasya Tüneli ödeme işlemi HGS veya OGS üyeliğindeki bakiye üzerinden, geçiş başına tahsilat yaparak gerçekleşmektedir. Eğer bakiyeniz olmadan geçiş yaptıysanız Avrasya Tüneli ödeme işlemini anlaşmalı bankalar üzerinden veya kredi kartı ile online olarak yapabilirsiniz.

HGS ve OGS bakiye yüklemeleri PTT şubelerinden veya online olarak epttavm üzerinden kredi kartı ile yapılabiliyor. Bakiyenizin olması durumunda otomobiller için 36,40TL, Minibüsler için ise 54,70 TL (2020 fiyatları) ücret alınıyor (güncel fiyatları Buradan kontrol edebilirsiniz).

Avrasya Tüneli Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

Ödeme işlemini yapmak için birkaç alternatif mevcuttur. Ama ilk önce HGS bakiyenizi kontrol ediniz. Bunun için Buraya Tıklayarak e-devlet Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) hesap bilgileri sorgulama sisteminden bakiyenizi kontrol ediniz. Eğer bakiyeniz yeterli değil ise aşağıda listelenen yöntemlerden size en uygun olanını seçerek ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

1-EpttAvm İle Online HGS Bakiye Yüklemesi Yaparak

epttavm hgs yükleme

Avrasya tünelinden geçmeyi planlıyorsanız veya bakiyeniz olmadan ihlalli/cezalı bir geçiş yaptıysanız (15 gün içerisinde ödeme yaparsanız ceza yansıtılmıyor) plakanızın kayıtlı olduğu HGS sistemine bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. HGS bakiye yükleme işlemini Buraya Tıklayarak epttavm üzerinden yapabilirsiniz.

2-PTT Şubelerinden Yükleme Yaparak

Size en yakın ptt şubesine giderek kayıtlı olduğunuz HGS sistemine bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Eğer bakiyeniz olmadan geçiş yaptıysanız 15 gün içerisinde ceza yansıtılmıyor.

3-Banka Şubelerinden Bakiye Yüklemesi Yaparak

hgs anlaşmalı bankalar

Bazı anlaşmalı bankalar üzerinden HGS/OGS bakiye yükleme işlemi yapabilirsiniz. Bilinen bazı bankalar şu şekilde; Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, AlbarakaTürk, Teb, Vakıfbank, Halk Bankası.

4-Avrasya Tüneli Mobil Uygulaması İle Yükleme Yaparak

Android Play Store’da bulunan Avrasya Tüneli Uygulaması ile ceza sorgulama işlemi ve bakiye yükleme işlemi yapabilirsiniz. Alternatif olarak HGS online bakiye yükle uygulaması ile para yükleyebilirsiniz.

Avrasya Tüneli İhlalli/Cezalı Geçiş Soruglama ve Ödeme

Eğer bakiyeniz olmadan veya HGS/OGS kaydınız olmadan Avrasya Tüneli içerisinden geçiş yaptıysanız Buraya Tıkayarak açılan sayfadan ceza sorgulama işlemi yapabilirsiniz. 15 gün içerisinde normal tutar üzerinden kredi kartı veya anlaşmalı bankalar ile ödeme yapabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için : Avrasya Tüneli Ücretlendirme sayfasını ziyaret edin.

Tepkini Göster
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir