1. Anasayfa
 2. Gündem

Hollanda’da İlginç Tren Kazası, 9 Metre Yukarıda Asılı Kaldı

Hollanda’da İlginç Tren Kazası, 9 Metre Yukarıda Asılı Kaldı

Pazartesi günü (02.11.2020) Hollanda’da ilginç tren kazası yaşandı. 9 metre yukarıda bir ucu balina kuyruğunun üzerinde asılı kalan tren görenleri şaşırttı.

Hollanda’da Tren Balina Kuyruğunda Asılı Kaldı

Film sahnelerini aratmayan olay Hollanda’nın Spijkenisse kentinde De Akkers metro istasyonunda yaşandı. Güvenlik görevlisi Ruud Natrop olayı şu sözleri ile anlattı; “Bu tıpkı bir holywood film sahnesi gibiydi. Tanrıya şükür balina kuyruğu oradaydı.”

Güvenlik görevlisi sürücünün trendeki tek kişi olduğunu ve trende kimsenin olmadığını belirtti. Hafif bir şekilde yaralanan makinist hakkında soruşturma başlatıldı.

Yetkililer makinistin yanlış bir şey yaptığına dair herhangi bir bulgu olmadığını belirttiler. Ancak yine de sorgulama ve değerlendirme için polis karakoluna götürüldüğü belirtildi.

İlginç Tren Kazası Sosyal Medyada Viral Oldu

Olayın ardından görevliler trenin nasıl kaldırılacağı ile ilgili olay yerinde görüşmeye başladılar. Balina kuyruğu heykelini tasarlayan Maarten Struijs yaptığı açıklamada trenin bu şekilde bir sanat eseri gibi durduğunu fakat 20 yıllık bu eserin akıbeti ile ilgili endişeli olduğunu belirtti.

ilginç tren kazası

Sosyal medyada viral olan bu olayı görmek için yüzlerce kişi olay yerine akın etmeye başladı.

Kaynak : Hollanda’da İlginç Tren Kazası (nytimes.com)

Tepkini Göster
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir