1. Anasayfa
 2. Gündem

Gaziantep Üniversitesi Vefat İlanı Sosyal Medyada Gündem Oldu

Gaziantep Üniversitesi Vefat İlanı Sosyal Medyada Gündem Oldu

11 Kasım 2020 tarihinde Gaziantep Üniversitesi vefat ilanı gündeme oturmuştu. İlanda yer alan bilgiye göre, vefat eden kişinin 4 akrabası aynı üniversitede görev alıyordu. Yapılan paylaşımın ardından sosyal medyada eleştiriler ve torpil iddiaları art arda geldi.

Gaziantep Üniversitesi resmi internet sitesi üzerinde yayınlanan vefat ilanı bölümü (bkz. resmi sitesi kampüs/ özel yaşam bölümü) yer alan habere göre aynı üniversiteden 4 kişinin ortak akrabası vefat etmişti. Verilen ilanda “Üniversitemiz Makina Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihat YILDIRIM’ın kayınpederi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakülte Sekreteri Ayfer Yıldırım’ın babası, Sosyal Bilimler MYO Öğr. Gör. Aykut Direzinci’nin dedesi, Rektörlük Özel Kalem Aysun Şahan’ın dedesi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi bugün Kilis’te defnedilmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır dileriz.” ifadeleri yer aldı. Bu bilgiler sonrası üniversite içerisindeki 4 kişinin akraba olduğu ortaya çıktı ve torpil iddiaları gündeme geldi.

Gaziantep Üniversitesi Vefat İlanı Olay Sonrası Kaldırıldı

Gaziantep Üniversitesi Vefat İlanı

Üniversitenin websitesinde yayınlanan vefat ilanı eleştirilerin gelmesi ve torpil iddiaları sonrası kaldırıldı. Güncel ilanları incelediğimizde vefat ilanlarının hala yayınlanmaya devam ettiğini görebiliyoruz fakat olaya ilişkin ilan yayında değil.

Olay Sonrası Cevap “Torpil Yok! Hepimiz Uzun Yıllardır Çalışanız”

Vefat ilanının gündeme oturmasından sonra Makina Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihat YILDIRIM açıklama yaptı. Hürriyet’e konuşan Nihat YILDIRIM olayın araştırılmadan yazıldığını, eşiyle üniversitede tanıştığını ve onunda o zaman üniversitede çalıştığını belirtmiş. İlanda adı bulunan Aysun Şahan ve Aykut Direzinci’nin de kardeş olduğunu ve eşinin yeğenleri olduğunu belirtiyor. Onlarında üniversiteye 20 yıl önce girdiğini ve girdikleri zaman KPSS ile alım olmadığını belirtiyor. Torpilin olmadığını ve herkesin kendi gayreti ile olduğu pozisyona geldiğini dile getiriyor.(kaynak : hurriyet.com.tr)

thumbnail
Önerilen Yazı
Hollanda’da İlginç Tren Kazası, 9 Metre Yukarıda Asılı Kaldı

Tepkini Göster
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir