1. Anasayfa
 2. Teknoloji

En Popüler 5 Görüntülü Konuşma Uygulaması

En Popüler 5 Görüntülü Konuşma Uygulaması
Görüntülü Konuşma Uygulamaları

En sevilen görüntülü konuşma uygulamaları ile uzakları yakın edebilir, sevdiklerinizle sohbet edebilirsiniz…

Görüntülü konuşma uygulamaları ve görüntülü sohbet programları, son zamanlarda dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüs salgını ile birlikte popüler olmaya başladı. Bu durum alışkanlıklarımızı kökünden sökmeye ve bizleri yeni arayışlara itmeye devam ediyor.

Sosyal izolasyonun uygulanması gerektiği dönemlerde özellikle Türkiye gibi sosyal ilişkilerin çok sıkı olduğu ülkelerde insanlar psikolojik açıdan uyum sağlamakta zorlanabiliyorlar.

Peki sevdiklerimize dokunamıyorsak da seslerini duymakla yetinmeli miyiz? Elbette hayır. Teknoloji bize tüm imkanlarıyla bu konuda yardımcı oluyor. Gelin birlikte uzaktan görüntülü görüşme yapabileceğiniz bazı programları birlikte inceleyelim.

Görüntülü konuşma programları denilince akla ilk gelen programları sizin için derledik. Aynı zamanda sırasıyla programlar hakkında kısa kısa bilgiler verdik.

1- WhatsApp Görüntülü Konuşma Uygulaması

WhatsApp Görüntülü Konuşma Uygulaması

Son yılların vazgeçilmezi haline gelen, hatta GSM operatörlerinde yaşanan her sıkıntıda elimizin gittiği ilk program tabiki WhatsApp. Programda görüntülü arama yapmak için aramak istediğiniz kişi ile olan mesajlaşma sayfanızı açmak ve üst menüde kamera simgesine tıklamanız yeterli.

(Android) WhatsApp İndir
(IOS) WhatsApp İndir

2- Instagram Görüntülü Konuşma Uygulaması

Instagram Görüntülü Konuşma Uygulaması

Evet, Instagram bir resim ve video paylaşma platformu olarak ortaya çıksa da görüntülü konuşma imkanı sağlayan bir sosyal medya mecrası aynı zamanda. Sevdiklerinizle DM bölümünde ortaya çıkan kamera simgesine tıklayarak görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

(Android) Instagram İndir
(IOS) Instagram İndir

3- Skype Görüntülü Konuşma Uygulaması

Skype Görüntülü Konuşma Uygulaması

Aslında Skype denilince akla bir ofis ortamı geliyor. Ofis içinde hızlı iletişimi sağlamak amaçlı yıllardır sıkça kullanılan bir program. Fakat bugünlerde yaşadığımız olağanüstü durumlarda görüntülü konuşma imkanı sağlayan da bir program aynı zamanda.

Skype’ın, WhatsApp ve Instagram’a göre önemli bir avantajı da var. O da ekran paylaşabilme özelliği. Yani evden çalışan insanların birbirlerinin ekranlarına ulaşabilmesi Skype ile mümkün.

(Android) Skype İndir
(IOS) Skype İndir

4- Zoom Görüntülü Konuşma Uygulaması

Zoom Görüntülü Konuşma Uygulaması

Zoom uygulaması ise daha çok bir moderatörün olduğu görüşmeler için avantajlar sağlayan bir uygulama.

Google veya Facebook hesabı ile giriş yapılabilen uygulamada görüşmeyi yöneten bir kişi bulunuyor ve diğer katılımcıların mikrofonlarına müdahale ederek konuşma izinleri verebiliyor. Zoom, özellikle uzaktan eğitim konusunda özel okulların kullandıkları bir uygulama.

(Android) Zoom İndir
(IOS) Zoom İndir

5- Facebook Messenger Görüntülü Konuşma Uygulaması

Facebook Messenger

Facebook messenger uygulamasıda sosyal medya severlerin oldukça sık kullandığı bir program. Her gün 1.23 milyar kişinin giriş yaptığı Facebook platformuna üyeliğiniz varsa messenger program eklentisiyle birlikte uygulamayı kolayca kullanabilirsiniz ve arkadaş olarak eklediğiniz kişilerle görüntülü sohbet edebilirsiniz.

(Android) Facebook Messenger İndir
(IOS) Facebook Messenger İndir

Tepkini Göster
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir