1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Bilgisayarda Whatsapp Web Çalışmıyorsa [Çözüm]

Bilgisayarda Whatsapp Web Çalışmıyorsa [Çözüm]

Bilgisayarınızda whatsapp web çalışmıyor ise bunun bir kaç sebebi olabilir. Özellikle son dönemde whatsapp’da yaşanan sunucu kaynaklı sorun akabinde whatsapp web programı hata vermeye ve açılmamaya başladı.

Whatsapp web bilindiği gibi QR kod ile bağlanılıp, telefondaki mesajlaşma işlevini bilgisayar üzerinde yerine getiren bir web adresi. Tarayıcı (chrome, firefox vs.) üzerinden giriş yapılabilen bu uygulamaya alternatif olarak; Whatsapp masaüstü sürekli yazışma ihtiyacı duyan kişiler için bilgisayardaki vazgeçilmez bir programdır.

Son dönemde Facebook, İnstagram ve Whatsapp’da yaşanan çökme sorunu nedeniyle bilgisayarlara yüklü olan whatsapp programları da çalışmamaya başladı. Bu sorunun çözümü ise oldukça basit. Programı silip tekrar yüklemek.

Whatsapp Masaüstü Açılmıyor Hata Mesajı

WhatsApp.exe – Sistem Hatası: Kod yürütmesi devam edemiyor çünkü ffmpeg.dl bulunamadı. Programı yeniden yüklemek sorunu çözebilir.

whatsapp hata

Yukarıdaki hata içinde programın yeniden yüklenmesi sorunu çözecektir. Aynı sorunun devam etmesi durumunda https://web.whatsapp.com/ adresi üzerinden tarayıcınızı kullanarak giriş yapmayı deneyin.

Whatsapp Masaüstü Çalışmıyorsa Silin ve Tekrar Yükleyin

whatsapp web çalışmıyor.sa

 1. Öncelikle arka planda whatsapp programının çalışma olasılığına karşı bilgisayarınızı yeniden başlatın,
 2. Program ekle kaldır üzerinden whatsapp araması yapın ve programı kaldırın,
 3. whatsapp.com/download Bu adres üzerinden whatsappı tekrar indirin ve kurun.

Whatsapp Web Çalışmıyorsa Sorun Sunucu Kaynaklımı Kontrol Edin

Bazen sunucu kaynaklı sorunlar oluşabiliyor. Bunu kontrol etmek için downdetector.com‘u kullanın. Bu websitede sunucu kaynaklı sorunlar anlık olarak bildiriliyor. Downdetector’e giriş yapın ve whatsapp uygulamasından grafiği izleyin. eğer çöktüğü bildirilmişse sunucu düzelene kadar beklemeniz gereklidir.

thumbnail
Önerilen Yazı
En Popüler 5 Görüntülü Konuşma Uygulaması

Son olarak telefonunuzun internete bağlı olduğuna emin olun ve whatsapp’ın erişilebilir olduğunu kontrol edin. Masaüstüne yüklediğiniz whatsapp web programı direkt olarak internete bağlanarak çalışmaz. Telefonunuz üzerinden bilgi alışverişi yaparak çalışır. Dolayısıyla Telefonunuzun whatsappa bağlı olması şarttır.

Bu adımları uygulayarak sorunu çözme ihtimaliniz çok yüksek. Eğer çözüme ulaşamadıysanız lütfen bu yazının yorum bölümünde yaşadığınız problemin detaylarını anlatın. Akabinde size yardımcı olmaya çalışacağız.

Tepkini Göster
 • 1
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 9
  _rendim
  İğrendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 4
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. en az on kere silip tekrar yükledim qr kodu yeniledim internetin iyi olup olmadığını kabul ettim ancak whatsapp web qr kodu okuyup açtıktan on saniye sonra oturrum yine kapanıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir