1. Anasayfa
 2. Müzik

Şarkı Tavsiyeleri Almak Youtube Music Radyo İle Çok Kolay

Şarkı Tavsiyeleri Almak Youtube Music Radyo İle Çok Kolay

Youtube music platformunda beğenebileceğiniz ve henüz keşfetmediğiniz milyonlarca şarkı mevcut. Peki ya Youtube Music ile şarkı tavsiyeleri alabileceğinizi biliyor musunuz? Radyo özelliği çok fazla kişi tarafından bilinmeyen fakat bir o kadarda işlevsel bir özellik.

Youtube music programını bilgisayarınıza nasıl indireceğinizi “Youtube Music Indir Pc” yazımızda anlatmıştık. Şarkı tavsiyeleri özelliğini ise ister bu masaüstü uygulamasında isterseniz de telefonunuzda kullanabiliyorsunuz. Benim çok işlevsel bulduğum bu özellik ile beğendiğiniz şarkılara benzeyen müzikleri keşfediyor ve favori listelerinize kayıt edebiliyorsunuz. 

Youtube Music Şarkı Tavsiyeleri Harika Bir Özellik

Bu özellikle ilgili kısa bir örnek vermek gerekirse; ben 84’lere ait “Big In Japan” şarkısı üzerinden radyo başlattım ve bana bu şarkılara benzer bir liste oluşturdu. Bir sonraki şarkıda 86’lara ait “Brother Louie” şarkısını ve sonrasında 85’lere ait “Live Is Life” şarkısını önerdi. Bu üç şarkının ortak özellikleri sadece tarihlerinin aynı olması değil ritimlerinin ve tarzlarının da benzer olmasıydı.

youtube music şarkı tavsiyeleri

Başka bir örnek vermek gerekirse; son dönemde oldukça sevilen “Yağmurum Ol” şarkısı üzerinden radyo başlattım ve sonrasında “Galaksi” ve “Nimet” şarkısını önerdi. Muhtemelen Youtube bu özelliği müzik dinleyenlerin ilerleyen zamanda hangi şarkıları dinlediklerine göre bir profil oluşturarak hazırlıyor ve diğer kullanıcıların en çok hangi müziğe geçiş yaptığına göre size öneride bulunuyor.

Diyelim ki arkadaşlarınız ile bir ortamda buluştunuz ve arkadan slow bir müzik açmak istediniz. Beğendiğiniz bir şarkı üzerinden radyo başlatın ve müziği akışına bırakın. Sonrasında çıkan şarkılar slow tarzında benzer özellikte olacaktır. 

Youtube Music’de Radyo Nasıl Başlatılır?

youtube music radyo başlat

 1. Youtube Music Çalıştırın ve yukarıdaki arama bölümünden veya oluşturduğunuz bir liste içerisinden şarkı seçin,
 2. Şarkının yanında bulunan üç nokta işaretine tıklayın ve radyoyu başlata basın,
 3. Hepsi bu kadar listeniz oluşturuldu ve dinlenilmeye Hazır.

Şarkı Tavsiyelerini Oluşturduğunuz Liste Üzerinde de Alabilirsiniz

Eğer bir favori listeniz var ise listenin yanındaki üç nokta tuşuna basarak aynı şekilde radyo başlatabilirsiniz. Örneğin yukarıda resimdeki gibi benim “Karışık Müzik” olarak oluşturduğum liste üzerinden radyo başlattığımda bu listede yer almayan fakat liste içerisindeki şarkılara benzer müzikler listeye ekleniyor. 

Tepkini Göster
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir