1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Pttcell, Teknosacell ve Bimcell Hangi Operatöre Bağlı?

Pttcell, Teknosacell ve Bimcell Hangi Operatöre Bağlı?

Uygun tarifelerle binlerce abonesi bulunan Pttcell, Bimcell ve Teknosacell gibi yan kuruluşların hangi operatör sisteminde hizmet verdiği aboneleri tarafından sorgulanıyor. Bu yazımızda bu konu ile ilgili detaylı bilgi verip, hangi operatör altyapısına dahil olduklarını açıklayacağız.

Ülkemizde faaliyet gösteren GSM operatörleri Turkcell, Vodafone ve Avea (Türk Telekom), yıllardır farklı kampanyalarla müşterilerine hizmet veriyor. Bunların yanı sıra Pttcell, Bimcell ve Teknosacell gibi diğer operatörlerin alt yapısını kullanan mobil iletişim hizmetleri bulunuyor.

Teknosacell Nedir?

teknosacell

Sabancı Holding çatısı altında 2000’li yılların başından beri hizmet veren Teknosa, 2015 yılında Teknosacell ile iletişim dünyasına adım atmıştır. Binlerce çalışanı ile her geçen gün büyüyen Teknosa, GSM hizmetlerinde de bu başarıyı yakalamak için müşterilerine yıl boyunca kampanya düzenlemekten geri kalmıyor.

1 Nisan 2016 yılından itibaren 4.5G hizmeti de veren operatör, hızlı ve bol internetli kampanyalar veriyor. Uzaktan eğitim için Eba kampanyası, üniversite öğrencileri için YÖK kampanyası, engelli, şehit yakınları ve gazi müşterileri için %25 indirim kampanyası yapıyor. Ayrıca Teknosa’dan yapılacak alışverişlerde indirimler sunuyor.

Pttcell Nedir?

pttcell nedir

Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olan PTT, 1840 yılından beri hizmet vermeye devam ediyor. PTT, posta, banka ve lojistik hizmetlerine ilave olarak 2013 yılı itibariyle iletişim dünyasında farklı bir hizmet daha vermeye başlamıştır.

Pttcell ile mobil iletişim hizmeti vermeye başlayan PTT, Türk Telekom ile 2022 yılına kadar bir anlaşma yapmıştır. Faturalı ve faturasız tarife seçeneklerinin yanı sıra birçok kampanya ile müşterilerini memnun etmeye çalışıyor. Kampanyalar arasında internet hediyeleri, öğrencilere yönelik Eba ve YÖK kampanyası, akıl karı kampanyaları yer alıyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Dünya’nın En Küçük Telefonu Zanco Tiny T2

Ayrıca taahhüt anlaşması imzalamanıza gerek bulunmuyor. Dolayısıyla istediğiniz zaman tarifenizi değiştirebilir ve diğer operatörlere geçiş yapabilirsiniz. Pttcell, yüksek kalitede mobil iletişim hizmetini uygun tarifelerle müşterilerine sunmaya devam ediyor.

Bimcell Nedir?

bimcell

BİM marketler zinciri yıllardır insanlara market alışverişi alanında hizmet veriyor. Özellikle uygun fiyatlı ürünleriyle müşterileri kazanan BİM marketler zinciri ülkemizin dört bir yanında hizmet vermeye devam ediyor. Bu potansiyelini iletişim alanında da kullanmak isteyen BİM A.Ş, 2012 yılında Bimcell ile GSM sektöründe hizmet vermeye başlamıştır.

Aynı marketler zincirinde olduğu gibi uygun fiyatlı hizmet vermeyi hedefleyen Bimcell, müşterilerine konuştuğu kadar ödeme imkânı veriyor. Bimcell müşterisi olmak istediğinizde herhangi bir BİM mağazasına gidip kimlik fotokopinizle başvuruda bulunabiliyorsunuz.

Aynı şekilde kartınızı kapatma ya da tarife değişikliği için yine BİM mağazalarını kullanabilirsiniz. Bu işlemler için herhangi bir ödeme yapmazsınız. Tarifeleriniz isterseniz SMS kullanarak değiştirebilirsiniz. Ayrıca numaranızı bir yakınıza devredebilirsiniz. Form doldurarak kolayca bu imkandan yararlanabilirsiniz.

Kaynaklar : Bimcell (bimcell.com.tr), Teknosacell (teknosacell.com), Pttcell(pttcell.com.tr)

Tepkini Göster
 • 1
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 2
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir