1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Milyon Dolarlık Arabasını Gömeceğini Söyleyen Adama Sizde Hak Vereceksiniz

Milyon Dolarlık Arabasını Gömeceğini Söyleyen Adama Sizde Hak Vereceksiniz

featured

Bentley marka arabasını gömmeye karar veren Brezilyalı iş adamının aslında mantıklı bir sebebi vardı…

Thane Chiquinho Scarpa adlı iş adamı, sosyal medyada arabasını gömeceğini duyurur. İnandırıcı olması için bir mezar kazıp arabasıyla fotoğraf çektirir. Açıklamada ise Mısır Firavunlarına özendiğini ve öbür Dünya’da kullanacağını belirtir. Bu haber, sosyal medyada herkesin ilgisini çeker fakat çoğunluk tarafından tepki toplar.

Arabayı Gömmesinin Nedeni Çok Farklıydı

Sosyal medyada ona deli diyenleri, hayır kurumuna bağışlamasını isteyenleri vs. tepkilere aldırış etmeden bir tarih belirler ve medya ekibini malikanesine davet eder. Verdiği tarihte kalabalık bir medya grubu gelir ve tören başlar. Herkes olacakları merakla beklerken Scarpa bir anda durur ve şu konuşmayı yapar;

Arabasını Gömen Adam

“Milyon Dolarlık arabamı gömeceğimi söylediğimde beni kınadınız, oysaki birçok insan bu arabadan çok daha pahalı ve değerli şeyleri toprağa gömüyor. Kalpler, karaciğerler, akciğerler, gözler, böbrekler gömülüyor. Bu çok aptalca…”

“…Dışarıda organ nakli bekleyen o kadar çok insan olmasına rağmen sağlıklı organları gömüyoruz. Bu Dünyadaki en büyük israf! Bu araba ise bunun yanında hiç bir şey. Bir organdan daha değerli bir şey yok; çünkü insan hayatından daha değerli bir şey yok. Burada organlarımı bağışladığımı şu an açıklıyorum…” diyen iş adamının konuşması sonrasındaki 1 ay içerisinde organ bağışları %31,5 artıyor.

Arabasını Gömen Adam

Sözlerini şu şekilde devam eder;

“…Gözlerimi; gün ışığını, bir bebeğin yüzünü, bir kadının gözlerindeki sevgiyi görmemiş bir adama verin.”

“…Kanımı; bir otomobil enkazı altından çıkarılmış olan gence verin, verin ki torunlarını görebilsin.”

“…Böbreklerimi haftadan haftaya yaşaması makineye bağlı olan birine verin.”

“…Kemiklerimi alın; ve sakat bir çocuğun yürümesinin yolunu bulun. Binlerce hasta nakil bekliyor, organ bağışında bulunun, toprak olmasın…”

Organ bağışı hakkında sizin düşünceniz nedir?

Yorum Yap