1. Anasayfa
 2. İlginç

Arabasını Gömen Adama Sizde Hak Vereceksiniz

Arabasını Gömen Adama Sizde Hak Vereceksiniz

Bentley marka arabasını gömen adamın aslında mantıklı bir sebebi vardı. Bu yazıyı okuduktan sonra sizde ona hak vereceksiniz. 

Thane Chiquinho Scarpa adlı iş adamı, sosyal medyada arabasını gömeceğini duyurur. İnandırıcı olması için bir mezar kazıp arabasıyla fotoğraf çektirir.

Açıklamada ise Mısır Firavunlarına özendiğini ve öbür Dünya’da kullanacağını belirtir. Bu haber, sosyal medyada herkesin ilgisini çeker fakat çoğunluk tarafından tepki toplar.

Thane Chiquinho Scarpa

Arabasını Gömen Adamın Farklı Bir Amacı Vardı

Sosyal medyada ona deli diyenlere ve hayır kurumuna bağışlamasını isteyenlere aldırış etmeden bir tarih belirler ve medya ekibini malikanesine davet eder.

Verdiği tarihte kalabalık bir medya grubu gelir ve tören başlar. Herkes olacakları merakla beklerken, Scarpa bir anda durur ve şu konuşmayı yapar;

Arabasını Gömen Adam

“Milyon Dolarlık arabamı gömeceğimi söylediğimde beni kınadınız, oysaki birçok insan bu arabadan çok daha pahalı ve değerli şeyleri toprağa gömüyor. Kalpler, karaciğerler, akciğerler, gözler, böbrekler gömülüyor. Bu çok aptalca…”

arabasını gömen adam

“…Dışarıda organ nakli bekleyen o kadar çok insan olmasına rağmen sağlıklı organları gömüyoruz. Bu Dünyadaki en büyük israf! Bu araba ise bunun yanında hiç bir şey.”

“Bir organdan daha değerli bir şey yok; çünkü insan hayatından daha değerli bir şey yok. Burada organlarımı bağışladığımı şu an açıklıyorum…” diyen iş adamının bu konuşması sonrasındaki 1 ay içerisinde organ bağışlarında %31,5 artış gözlemlendi.

Arabasını Gömen Adam

Sözlerini şu şekilde devam eder;

“…Gözlerimi; gün ışığını, bir bebeğin yüzünü, bir kadının gözlerindeki sevgiyi görmemiş bir adama verin.”

“…Kanımı; bir otomobil enkazı altından çıkarılmış olan gence verin, verin ki torunlarını görebilsin.”

arabasını gömen adamın konuşması

“…Böbreklerimi haftadan haftaya yaşaması makineye bağlı olan birine verin.”

“…Kemiklerimi alın; ve sakat bir çocuğun yürümesinin yolunu bulun. Binlerce hasta nakil bekliyor, organ bağışında bulunun, toprak olmasın…”

thumbnail
Önerilen Yazı
Asılarak İdam Edilen Fil Mary ve Hikayesi

Peki ya sizin organ bağışı hakkındaki düşünceniz nedir? Yorum kısmında düşüncelerinizi ve isteklerinizi belirtebilirsiniz.

Tepkini Göster
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 1
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 1
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir