1. Anasayfa
 2. Sağlık

Maden Suyu Zayıflatır Mı?

Maden Suyu Zayıflatır Mı?

Günümüzde cevabı en çok merak edilen sorulardan bir tanesi ‘‘Maden suyu zayıflatır mı?’’ sorusudur. Bu noktada öncelikle bilinmelidir ki; eğer birey rutin diyetinde herhangi bir değişiklik yapmazsa hiçbir besin maddesinin direkt olarak zayıflatıcı etkisi bulunmaz.

Önemli not : Kilo sorunlarından şikayet edenler bu konunun uzmanı olan diyetisyenler ile görüşmeli ve genel günlük besin alımı ve egzersizlerini de bu ölçüde ayarlamalıdır.

Maden Suyu Zayıflatır Mı?

Karbondioksit ve çözünmüş mineral içeriği ile herhangi bir kalori içeriği olmayan doğal maden suları , özellikle yemeklerden sonra da oldukça yüksek oranda tüketilmektedir.

Maden Suyu İçmenin Faydaları

Özellikle diyet yapanların en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi de ‘‘Maden suyu zayıflatır mı?’’ sorusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Temel olarak bireyin diyetine sadece dışarıdan tek bir besin maddesi eklenerek zayıflama sonuncunun beklenmesi oldukça yanlış ve anlamsızdır.

maden suyu faydaları

Fakat genel sağlık kriterleri açısından oldukça önemli bir noktada bulunan doğal maden suları, düzenli ve dengeli bir şekilde tüketildiği zaman oldukça faydalı olabilmektedir.

Doğal mineral içeriği ile dışarıdan herhangi bir mineral takviyesine gerek kalmadan gün içerisinde mineral alımınızı dengelemekte olan maden suları, genel sindirim için oldukça faydalı ve hazmı kolaylaştırıcı yönde etkilidir .

thumbnail
Önerilen Yazı
Taze Yaş Cevizin Faydaları ve Zararları

Maden Suyu Tüketiminin Önemi

‘‘Maden suyu zayıflatır mı?’’ sorusuna genel bir cevap bulduğumuza göre şimdi maden suyu tüketiminin sağlık açısından önemi hakkında fikir edinebiliriz. Maden suları;

 • Pek çok çeşitli vitamin eksiliği bulunan bireyler için oldukça elzem bir besin kaynağıdır.
 • Gün içerisinde susuz kalma ihtiyacını da büyük ölçüde çözse de yine de normal su tüketimine de özen gösterilmelidir.
 • Alkali yapısı sebebi ile mide asidinin de nötralize edilmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

maden suyunun yararları

Sindirimi kolaylaştırıcı etkisi sebebiyle özellikle yemeklerden sonra yüksek oranda tercih edilmekte olan maden suları, dünyanın pek çok farklı bölgesinde olduğu gibi ülkemizde de birçok çeşitli profesyonel markalar tarafından üretilmekte ve tüketime sunulmaktadır.

Kaynak: Maden suyu hakkında bilgiler (yasemin.com)

Tepkini Göster
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir