1. Anasayfa
 2. Word

Davetiye Etiketi Nasıl Yapılır?

Davetiye Etiketi Nasıl Yapılır?

Düğün yada organizasyon yaparken misafirlerinize günü hatırlatmak için kullandığınız davetiyelerin seçim aşaması bir hayli zordur. Fakat bundan daha zorlu olan kısım davetli listesinin hazırlanması ve bunu zarflara yazmaktır.

Bu yazıda davetiye etiketinin nasıl yapıldığını hazır bir format üzerinden anlatacağız. Misafirlerin oldukça ilgisini çeken bu davetiye etiketi şablonu, hem işinizi kolaylaştıracak hem de davetiyenizi daha şık bir hale getirecek.

İhtiyacınız Olanlar

 1. Yazıcı (Renkli özelliği olması etiketlerinizi daha şık hale getirir.)
 2. A4 kağıt üzerine hazırlanmış yapışkanlı etiketler 90 x 15 mm boyutunda (kırtasiyelerden veya internetten temin edebilirsiniz)
 3. Word dosya şablonu (hazır format hali aşağıda linkte mevcut indirebilirsiniz)
 4. Bilgisayara yüklü Microsoft Word programı

Yapışkanlı Davetiye Etiketi Nasıl Yapılır?

1- İlk olarak kırtasiyeden veya internetten yapışkanlı etiketlerden almanız gerekiyor. Bizim aldığımız marka “Art Print Laser Etiket – 90 x 15 mm”. İnternette Tanex’in 30 numaralı modelini de deneyebilirsiniz. Paketin içerisinde 100 sayfa bulunmakta her sayfada ise 30 adet yapışkanlı etiket bulunmaktadır.

Art Print A4 Etiket 90x15mm
Tanex 90x15mm A4 Yapışkanlı Kağıt

2-Buraya Tıklayarak hazır Word dosyası şablonunu bilgisayara indirin. Ardından Buraya Tıklayarak CygnetRound yazı fontunu indirin. Dilerseniz başka bir yazı fontu kullanabilirsiniz.
3-Yazı fontunu açın ve yukarıda bulunan yükle seçeneğine basın.

CygnetRound Yazı Fontu Yükleme

4-İndirdiğiniz Word dosyasını açın kalp simgelerinin yanındaki bölüme davetli isimlerini yazın.
Not: Kalp resminin yerine, internetten başka resimler aratarak arkası transparan png resim dosyaları indirip şablona uyarlayabilirsiniz. Örneğin yüzük, bebek, doğum günü pastası vs.
5- Yazıcınızdan çıktı alın. Yapışkanlı etiketlerin sayfaları normal A4 kağıdı gibidir. Yazıcınızdan kolayca çıktı alabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey ise sayfanın tersi düzüdür. Etiketlerin üzerine bastırdığınızdan emin olun. Arka taraf naylonumsudur. İlk başta örnek olarak 1 sayfa basın. Eğer yazıcınız yoksa kırtasiyelerde bu işi kolayca yapabilirsiniz. Her türlü sorularınız ve destek talepleriniz için yorum yazabilirsiniz.

Davetiye Etiketi
Hazır Davetiye Etiketi
Tepkini Göster
 • 2
  sevdim
  Sevdim
 • 1
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 3
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 2 yıl önce

  üstat, merhaba.
  sitenizdeki sdavetiye programı için teşekkürler. Davetiye için isimleri yazdım. Ancak bu ölçülerde etiket bulamadım. Bu etiketler nedrede satılıyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir