1. Ana Sayfa
  2. Mühendislik
  3. Vuhan’daki Hastane İnşaatı 10 Günde Tamamlandı

Vuhan’daki Hastane İnşaatı 10 Günde Tamamlandı

Çin Hastane İnşaatı

Çin hastalığın yayılmasını önlemek için Vuhan’da 10 günde, 1000 kişilik hastane inşaatını tamamladı ve ilk hastaları kabul etmeye başladı.

Vuhan Hastane İnşaatı

Çin’de ortaya çıkan, hızla yayılan ve ölümcül boyutlara ulaşan koronavirüs tüm Dünyayı paniğe sevk etti. Öyle ki, virüs Çin’deki ekonomiyi de sarsmış durumda. Dünya’da bir çok ülke Çin’e olan uçuşlarını durdurmuş ve hatta bazı ülkeler giriş çıkışları kapatmış durumda. Çin hükümeti ise önlemleri artırmaya çalışıyor.

Sars Virüsünde Olduğu Gibi Hızlı Bir Şekilde Hastane Yapıldı

Vuhan Hastane İnşaatı

İnşaat konusunda hız rekorlarını elinde tutan Çin, koronavirüs ile mücadele için 10 günde, 1000 kişilik hastane inşaatını tamamladı. Hızlı bir şekilde tamamlanması için gece, gündüz vardiyalı biçimde çalışıldı. İnşaatında yaklaşık 7000 kişinin çalıştığı, 600bin metrekarelik binada 30 tane yoğun bakım ünitesi mevcut.

İnşaatın Hızlı Bitmesi İçin Prefabrik Modüller Kullanıldı

Vuhan Hastane İnşaatı

Daha önce başka bir yerde hazırlanan prefabrik modüller inşaata hız katmıştır. Tıpkı bir lego gibi modüller birleştirilerek inşaat hızlı bir şekilde tamamlanmıştır. İnşaat ilerlerken bir yandan da havalandırma, medikal gaz, elektrik, sıhhi tesisat gibi alt gruplarda ilerlemiştir.

24 Ocakta Başlayan Huoshenshan Hastanesinesi İnşaatı İlk Hastalarını Kabul Etti

Vuhan Hastane İnşaatı

1000 Yataklı hastaneye, 1400 doktor, hemşire ve teknik personeller gönderildi. Olayın dikkat çeken tarafı ise, görev alacak bazı personellerin daha önce Sars virüsünde inşa edilen hastanede görev almasıydı.

Kaynak : Sabah Gazetesi

Yorum Yap