1. Ana Sayfa
  2. Testler
  3. Görsel Zeka Soruları İle Eğlenceli Vakit Geçirin-Tam 10 Adet

Görsel Zeka Soruları İle Eğlenceli Vakit Geçirin-Tam 10 Adet

Görsel Zeka Soruları

Aşağıdaki görsel zeka soruları ile hem eğleneceksiniz, hem beyniniz çalışacak hemde zihniniz canlanacak…

Aşağıda sizler için mantık yürütmenizi ve dikkat odaklamanızı gerektiren, zeka soruları türlerine hitap eden, eğlenceli görsel zeka soruları hazırladık. Bu eğlenceli zeka soruları 3 boyutlu düşünme yeteneğinizi arttıracak, iq puanınızın yükselmesine yardımcı olacak, nesneleri farklı açılardan görmenizi sağlayacak ve hatta günlük yaşamdan örnekler verecek olursak; mobilya montajlarını daha kolay çözmenize, seyahat bavuluna veya araba bagajına daha kolay eşya yerleştirmenize katkı sağlayacak. 🙂

İlkokul 1. Sınıf kitapları bile bu tarz görsel zeka sorularına yer vermeyi ihmal etmiyorken ve çocuklarımız bu soruları çok seviyorken beraber çözmenizde hiç bir engel yok hemde oldukça eğlenceli. İnternet üzerinde bir çok kaynak içerisinde yer alan bu tarzda resimli zeka soruları ve çözümleri (özellikle MentalUP bu konuda 1 numara) görsel algınızı ve zekanızı bir üst seviyeye taşıyacak. Şimdi dikkatinizi toplayın ve aşağıdaki soruları çözmeye odaklanın. Cevapları bir yeri not etmeyin unutmayın.

1- Görsel Algınızı Değiştirecek Bir Soru, Piramidin Üstten Görünüşünü Bulun

Basit ve eğlenceli zeka soruları ile başlayalım. Aşağıdaki piramidin üstten görünüşü sizce hangisi?

Görsel Zeka Soruları

2- Resimdeki Solak Adam Hangisi?

Diğer sorulardan farklı olan bu soruda görsel düşünme ve zihninizde canlandırma becerinizi artırmaya yönelik hazırlanmıştır. Aşağıdaki resimde Tamirci (1), Marangoz (2), Yazar (3), Fotoğrafçı (4) ve Garson (5) bulunuyor. Sizce bu adamlardan hangisi solak? Soruların cevapları aşağıda.

412412

3- Resimde Kaç Tane Rakam Var?

Zevkli mantık soruları ile devam edelim. Bu soru aynı zamanda görsel düşünme becerinizi arttıracak. Aşağıdaki resimde kaç tane rakam var sayabiliyor musunuz?

resimde kaç rakam var

4- 3 Boyutlu Düşünme Türlerine Hitap Eden Eğlenceli Bir Soru, Üçgen Prizmayı Birleştirebilir misiniz?

İşte mekansal zekanızı geliştirmeye yardımcı bir görsel soru daha. 1 numaralı açılmış üçgen prizmanın birleştirilmiş hali hangi numaralar?

Not : Sorunun birden fazla cevabı var.

Görsel Zeka Soruları

5- 3D Düşünme Yeteneğinizi Bu Soru İle Geliştirin, Şeklin Döndürülmüş Halini Bulabilir misiniz?

3 Boyutlu düşünme yeteneğinizi geliştirecek zor mantık soruları içerisinde yer alan bu soru aşağıda sizlerin beğenisine sunulmaktadır. Şeklin döndürülmüş hali hangisi?

Zeka Soruları

6- Aşağıdaki Açılmış Zarı 3 Boyutlu Olarak Zihninizde Canlandırarak Birleştirebilir misiniz?

Bu soru üzerinde biraz düşünmeniz gerekecek fakat bu ve benzeri sorular üzerinde düşünmeniz iq puanınızın yükselmesine yardımcı olacak. Açılmış olan zarın birleştirilmiş hali hangisi?

Görsel Zeka Soruları

7- Resimde Soru İşaretli Yere Hangi Şekil Gelir?

Yine zevkli bir zeka sorusu karşınızda. Aşağıda resimde belirtilen “?” işaretli yere hangi şekil gelmeli? İyice düşünün ve mantığınızı kullanın. Bu soru ve aşağıdaki diğer sorular EG Mines adlı Youtube kanalından alınmıştır. Bu tarzda sorular için kanalı takip edebilirsiniz. Videodaki özgün bir içerikle devam edelim.

Zor Zeka soruları

8- Yukarıdaki Mantık Sorunun Benzeri Olan Görsel Zeka Soruları

Aşağıdaki resimde bulunan kayıp parçayı bulabilecek misin? Ayrıntılara dikkat etmen gerekecek. Zira bu soruda detaylar önemli ve bu tarz sorular aynı zamanda görsel düşünme becerinizi arttıracak…

Zor Mantık soruları

9- Görsel Zeka Soruları Analitik Düşünmenizi Sağlayacak

Bu tarzdaki zeka soruları sizin veya çocuklarınızın analitik düşünme kabiliyetlerini artıracak. Zira bazıları için bu tarz sorular gereksiz bulunsada aslında kendimizi geliştirmek için oldukça faydalı…

zeka bulmacaları

10- Zor Zeka Soruları Kategorisinde Yer Alan Bir Soru

Zor ve düşünmenizi gerektiren iq puanınızın yükselmesine yardımcı olacak bir mantık sorusu, bakalım cevabı bulabilecek misiniz?

zor zeka sorusu

Bu Tarzda Görsel Algınızı Artıracak Zeka ve Mantık Soruları İçin sitemizdeki Günün Sorusu kategorisini inceleyebilirsiniz. Zeka gelişiminin sadece matematik veya benzeri test sorularını çözmekten ibaret olmadığını kanıtlayan çeşitli sorulardan oluşmuş çoklu zeka kuramına uygun olarak paylaşımlar yapıyoruz. Umarız bu paylaşımımızı da beğenmişsinizdir. Önerileriniz ve cevaplarınız için yorum yapmayı unutmayın…

Görsel Zeka Soruları Cevapları

Lütfen bütün soruları cevapladıktan sonra kontrol edin 🙂 Kaç tanesini bildiğinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayın.

1. Görsel Zeka Sorusu Cevabı

Piramidin üstten görünüşü 3 numara.

2. Mantık Sorusunun Cevabı

Resimdeki solak olan adam garson (5). Çünkü solak olan insanlarda tepsiyi sağ elle tutup sol elle servis yapmak daha kolaydır. Böylece sol el çalışır ve sağ el sabit kalır.

3. Görsel Zeka Sorusu Cevabı

Resimde tam 9 tane rakam var. 5 hariç 0’dan 9’a kadar hepsi mevcut.

4. Mekansal Zeka Sorusunun Cevabı

Üçgen prizmanın birleştirilmiş hali 2,3 ve 6 numaralarıdır.

5. 3 Boyutlu Düşünmenizi Gerektiren Zeka Sorusunun Cevabı

Şeklin döndürülmüş hali : B, Şekli ters çevirirseniz C şekline ulaşırsınız fakat soruda döndürüldüğü için doğru cevap B olacaktır.

6. Zar Görsel Zeka Sorusu Cevabı

Zarın birleştirilmiş hali : A

7. Mantık Sorusunun Cevabı

Sorunun doğru cevabı : A, çünkü şekil en son içerisinde bulunan diğer şeklin rengini alıyor.

8. Mantık Sorusunun Cevabı

Bu soruda ufak bir detay var, oda dikdörtgenin içerisindeki kenar çizgisi, sorunun doğru cevabı ise C şıkkı.

9. Zeka Bulmacasının Cevabı

Sorunun doğru cevabı D şıkkı.

10. Zor Zeka Sorusunun Cevabı

Bu zor zeka sorusunun doğru cevabı A şıkkı.

Yorum Yap