1. Ana Sayfa
  2. Programlar
  3. Google Chrome Reklam Virüsü [Çözüm]

Google Chrome Reklam Virüsü [Çözüm]

featured

Google Chrome reklam virüsü nasıl temizlenir? Google chrome’a eklenti olarak yüklenen ve fark edilmesi çok zor olan bu virüs, sanki girdiğimiz sitelere ait reklamlar gibi çalışıyor. Siteleri gezerken sağdan soldan reklamlar çıkıyor hatta google’da arama yaptığımızda bile aramanın en üstünde bu reklamlar çıkabiliyor. Bu virüsü silmek için aşağıdaki yazılanları uygulamanız yeterlidir.

Google Chrome Reklam Virüsü Nasıl Temizlenir?

1-İlk önce kontrol etmeniz gereken şey Google Chrome eklentiler bölümüdür. Buraya ulaşmak için google chrome’u açın ve sağ üstte bulunan 3 noktaya tıklayıp diğer araçlar > uzantılar bölümüne basın. Burada bulunan eklentilerden gereksiz gördüklerinizi silin. Gerekirse hepsini silin ki virüs bu eklentilerden birinde olabilir. Eğer silemediğiniz eklentiler varsa 2. adıma geçin.

Google Chrome Reklam Virüsü
Google Chrome Uzantılar Bölümü

2-Silinmeyen eklentileri silmek için C: > Kullanıcılar > Kullanıcı Adı > Appdata > Local > Google > Chrome > User Data > Default > Extensions uzantısına gidip buradaki dosyaları silin. Silmeden önce herhangi bir hataya ve önemli bir uzantı olmasına karşı dosyayı bir yere kopyalamanız önerilir. Eğer Appdata adlı dosyayı göremiyorsanız muhtemelen dosya gizli olduğu içindir. Onun için Görünmez Klasörler Nasıl Görüntülenir adlı yazımı okuyun.

Chrome
Google Chrome Uzantıları Sil

3-Yukarıdaki adımları uygulayıp hala aynı sorun ile karşılaşıyorsanız, Malware virüs programları yükleyin. İşte bu programlardan bazıları;
AdwCleaner,
Junkware Removal Tool,
Malwarebytes Anti Malware Free,
HitmanPro gibi programlar sorunlarınız çözecektir.

Yorum Yap