1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Göldeki Deliğin Sırrı

Göldeki Deliğin Sırrı

goldeki delik

Gizemlerle dolu Dünyamızda bulunan ve sosyal medyada sürekli karşılaştığımız göldeki delik kafamızda sürekli soru işaretleri yaratıyor. Peki ama bu deliğin sırrı nedir? Berryessa Gölü’ndeki bu gizemli deliğin nasıl oluştuğunu ve ne amaçla yapıldığını kimse detaylıca bilmiyordu. Herkes için merak oluşturan bu delikte suyun nereye gittiğini detaylıca araştıran Evan Kilkus, bu çukuru keşfetmek için bir drone kullandı ve bu deliğin mantıklı bir amaç için yapıldığını keşfetti.

Adrenalin bağımlısı olan Evan Kilkus, Berryessa Gölü’nde tekne ve jet ski kiralama alanında çalışıyordu. Boş zamanlarında, drone kullanarak maceraya devam ediyordu. Bir gün, drone uçarken garip bir şey fark etti. Kilkus, Berryessa Gölü’nde duran devasa bir delik gördü. Yıllardır kimsenin fark etmediği bu delik neydi ve içeri akan su nereye gidiyordu?

Evan Kilkus

Detaylıca bir araştırmadan sonra Evan, bu deliğin aşırı yağışlarda oluşan suyu tahliye etmek için insan yapımı bir şey olduğunu anladı. Yani bu olay doğaüstü bir şey değil, insan yapımı bir su tahliye deliğinden başka bir şey değildi. Kaliforniya’daki insan yapımı en büyük 7. Göl olan bu gölde aşırı su birikmesinden kaynaklanan baraj duvarındaki suyu tahliye etmek için bu delik inşa edilmişti.

Berryessa Gölü

Fakat işin garibi barajın inşasından sonra bu deliği kimse fark etmemiş ve unutulmuştu. Yıllardır Kaliforniya uzun bir kuraklık yaşadığından, bu deliğin gerçek bir amacı yoktu. Böylece, düşük su seviyelerinin ardından, delik kapatılmış ve unutulmuştu. Unutulmasının ardında yıllar sonra yağış gelince bu delikte gizemli hale geldi.

Göldeki Delik İçerisine Iphone Düşüren Adam

Kaynak : Evan Kilkus Youtube

Yorum Yap