1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Geleceğin Otomobili BMW Vision Next 100

Geleceğin Otomobili BMW Vision Next 100

Geleceğin Otomobili

Bu otomobil tamamen gerçek ve BMW onu geleceğin otomobili olarak tasarladı.

Bu otomobil bilgisayarda efekt verilmiş bir araç değil, tamamen gerçek, şuanda kullanılabilir ve sürülebilir durumda. BMW kuruluşunun 100. yılına özel olarak, önümüzdeki 100 yılı gözümüzde canlandırmamız amacıyla bu özel otomobili tasarladı. İşte size geleceğin otomobili…

Bu Araç Sahibini Tanıyor ve Onun Rahatını Düşünüyor

BMW Vision Next 100, sahibi yanına yaklaşınca onu yüzünden tanıyor ve kapıyı onun için açabiliyor. Rahat oturması için koltukları çekiyor ve boyuna göre koltuğu konumlandırıyor. BMW Vision Next 100’ün dijital zekası, sürücüye her durumda ince ve sezgisel yardım sağlayan Companion’da adlı birimde toplanmış. Kullanıcı ve çevre arasındaki mükemmel bağlantı, BMW Companion’ın hem sürüş sırasında hem de aracın dışında kişisel mobilite tercihlerini karşılamak için her zaman doğru önerileri sunmasını sağlıyor.

Aracın 2 tane modu bulunuyor; Boost ve Ease. Boost Modunda, sürücü araçla bir olur ve gelecekteli gibi bir sürüş keyfi yaşayabilir. Tam otomatik Ease Modunda ise, araç tüm sürüş görevlerini üstlenir ve aracın iç mekanı bir konfor bölgesine dönüştürülür.

geleceğin otomobili bmw vision next 100
BMW Vision Next 100 Modları – Geleceğin Otomobili

Lastiğin Etrafındaki Çamurluk Tıpkı Bir Yılan Derisi Gibi

Aracın tekerleklerini saran çamurluk kısmı, lastiklerin üstünü tamamen kapatıyor. Tekerlekler sağa veya sola hareket ettikçe çamurluklarda genişliyor ve daralıyor. Bu sayede tekerleklerin etrafında oluşan hava sürtünme kaybı azaltılarak daha hızlı ve etkili bir sürüş sağlanıyor.

Araç Sanki Nefes Alıyor

Gösterge panelindeki analog sistemi, sürücü tarafından anlaşılabilen sezgisel bir görüntü yaratır. Bu hareketler sayesinde sürücü etrafındaki olup bitenleri anlayabilir. Ön panelde bulunan küçük üçgen şekiller ile sizin göremediğiniz noktalarda araç sanki bir sürüngenin nefes alışı gibi size uyarılarda bulunuyor.

Kaynak : BMW Group

Yorum Yap