1. Ana Sayfa
  2. Autocad
  3. Autocad Arka Plan Rengini Değiştirme ve Siyah Yapma

Autocad Arka Plan Rengini Değiştirme ve Siyah Yapma

featured

Gözleri yormaması ve renkleri daha iyi görmek için kullanıcılar genelde autocad arka plan rengini değiştirerek siyah olmasını tercih ederler. Farklı bir renk olması durumunda tekrar siyaha veya başka bir renge kolayca döndürebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1- Autocad programını açarak boş bir dosya veya mevcut bir proje açın. Sol üstteki Autocad sembolü üzerine aşağıda resimdeki gibi optionsa tıklayın. Veya komut satırına options yazarak açabilirsiniz.

11
2- Options bölümü açıldıktan sonra yukarıda bulunan Display bölümüne basın.

3- Bazen layout pencerelerinde (altta bulunan sekmelerde) arkaplan rengi beyaz oluyor. Bunu kaldırmak için 2. resimdeki gibi “Display printable area” ve “Display paper background” yazan kısımlardaki seçili tikleri kaldırın.

4- Ardından hemen üst kısımdaki colors seçeneğine tıklayın

2
5- Son olarak kullanmak istediğiniz arkaplan renklerini sağ üstte bulunan color seçeneğinden verebilirsiniz. Dilerseniz layout pencereleri içinde arka plan rengini buradan değiştirebilirsiniz.

autocad arka plan rengi

Autocad programında arka plan rengini değiştirmek bu kadar basit. Daha fazla autocad bilgileri için Buraya Tıklayarak diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Autocad Arka Plan Rengini Değiştirme Video Anlatım

 

Yorum Yap