Samsung Huawei’ye dava açtığını açıkladı

a12e

 

elektronik devi Samsung Electronics, rakibi Çin merkezli Huawei Technologies’i patent haklarını ihlal ettiği iddiasıyla Çin’de dava etti.

Yaptığı açıklamaya göre Samsung, Pekin’de açtığı davada Huawei’yi 6 patentte fikri mülkiyet haklarını ihlal etmekle suçladı. Huawei de Mayıs ayında Samsung’u 4G teknolojisine ilişkin patentlerini ihlal ettiği iddiasıyla Amerika ve Çin’de dava etmişti.

Yıllardır sektöre yön veren markalardan biri olan Samsung, ülkemizde de sıklıkla tercih edilen bir marka olup, tüm dünyada adını duyurmayı başaran şirketlerden bir tanesidir. 1938 yılında, Lee Byung-Chul tarafından kurulan bu başarılı şirketler grubu, birçok farklı teknolojik ürününü tüm dünyada pazarlamaktadır. Ayrıca Samsung, üretimlerinin hepsinde kaliteye önem vererek oldukça titiz çalışmalar tasarlamaktadır.

Huawei ise
, merkezi Çin’in Shenzen şehrinde bulunan,[2] Çin menşeli ve çok uluslu bir şirketir. Huawei, 2012 yılı itibariyle, Ericsson’u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon cihazı üreticisi konumuna gelmiştir.

Böyle Bir Dava Olması Oldukça İlginç

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Sayfamızı Beğenin

Bilim ve Teknolojiden Uzak Kalmayın