2011 Kurban Bayramı Manzarası

Öncelikle herkesin kurban bayramı mübarek olsun.Her sene gibi güzel bir bayram ve tatil.Bizi bitek üzen kazalar ve bazı insanların kurbanları kesiş biçimi.Bazı insanlar hayvanı şekilden şekile sokuyor.Kimi ise hayvan kaçmasın diye ayak bileklerini kesiyor.Adam gibi hallet şu işi kardeşim.Sevap işlicem diye günaha giriyon.Bilmiyorsan uzamanına kestir.Hayvana niye acı çektiriyosun.Neyse biz onları Allaha havale ediyoruz bidaha olmamasını istiyoruz.Yetkililerdende güzel temiz bir kesim alanı rica ediyoruz.Aşağıdaki resimler 2011 yılının ilk kurban manzaraları.

İlk 2 resim benden
İlk 2 resimi ben çektim.Adam kuzuları bagaja koymuş orda satış yapıyordu.Kuzularda ne olduğundan habersiz etrafa bakıyor. :)Birde kaçmasın diye bagaj kapağını kapattı.Hayvan orda noldu bilmiyom 🙂

Diğer Resimler

Boğa Mağaza’nın İçine Girdi Müşterinin Tepkisini Merak Ediyorum 🙂
Şanlıurfa’da, sahibinin elinden kaçan ve onlarca kişiyi peşinden koşturan azgın boğa, içi müşteri dolu 2 mağazaya daldı. Alışveriş yapanlara korku dolu anlar yaşatan boğa, güçlükle yakalanarak kesileceği alana götürüldü. Kurban bayramında kesilmek üzere dün 3 bin 500 liraya satın alınan boğa, sahibi tarafından kamyonetle Köprübaşı semtindeki evine getirildi. Boğa kamyonetten indirilirken sahibinin elinden kurtularak kaçmaya başladı. Kentin en işlek semti olan Atatürk Bulvarı’na çıkan boğa trafiği birbirine kattı. Ellerinde sopa ve kement ile peşinden koşan yaklaşık 10 kişi tarafından güçlükle yakalanan boğa eve götürülmek istenirken kurtulup yeniden kaçmaya başladı. Peşinden koşanların, yağmur nedeniyle ıslanan zeminde kayarak düşmelerine yol açan boğa, bulvar üzerindeki 2 mağazaya girdi. İcerideki onlarca müşteriye korku salan boğa, peşinhden gelenlerce burada güçlükle yakalanıp, sakinleştirildikten sonra götürülebildi. Hasan KIRMIZITAŞ (DHA)

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Sayfamızı Beğenin

Bilim ve Teknolojiden Uzak Kalmayın